İade ve İade Politikasi

İade ve İade Politikasi

İade Koşulları
1) Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.penguaterapimarket.com’ye iade başvurusunda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde başvurunuz kabul edildikten sonra iade edebilirsiniz. Ürün iadesi için anlaşmalı olduğumuz Surat Kargo ile gönderim yaparsanız ve aşağıda belirtilen koşullar uygunsa herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz. Aksi durumlarda iade kabul edilirse kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir. SURAT Kargo haricinde farklı bir kargo şirketiyle karşı ödemeli olarak gönderilen paketler teslim alınmamaktadır. Sipariş gönderiminde 250 TL üzeri ücretsiz kargo indiriminden faydanılmışsa, iade durumunda ilgili kargo bedeli alıcıdan tahsil edilecektir. Kargo ücreti ödenmeden iade kabul edilmeyecektir. Sürat Kargo haricindeki kargo şirketiyle gönderilerin kargo ücretleri tüketiciye aittir. Ürünü kesinlikle “Faturasıyla” veya “İade Faturasıyla” ve “İade Formu” ile beraber gönderiniz, aksi durumda iade kabul edilmeyecektir.


2) İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.


3) Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

• Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,

• Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,

• Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler. (Sipariş üzerine üretilen ahşap ürünler, sünger oyun grupları, salıncak, karanlık oda donanımı gibi ürünler bu kapsamdadır.)

• Basılı ürünler (Kitap, vb)

Mesafeli Satış Yönetmeliğine göre tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. (Sünger, mobilya ve kumaş ürünler gibi sipariş üzerine üretilen ürünlerin teslim süresi 5 ile 7 iş günü arasında olarak ürün sayfalarında belirtilmiştir. Bu ürünler sipariş üzerine üretildikleri için iade alınamamaktadır. Sipariş üzerine ilgili atölyelerde üretimi yaptırılan ahşap ürünler, sünger oyun grupları, salıncak, özel eğitim ürünleri, karanlık oda donanımı gibi ürünler bu kapsamdadır.)

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.